Hisse Analiz

BIST  (22-09-2014 14:54:00)

BIST Grafik BIST Grafik
EndeksSon%Değ.
BIST 10077.212,300,38
BIST 3094.583,800,39
BIST 5074.238,900,43
BIST HIZM53.491,90-0,01
BIST MALİ104.708,000,59
BIST SINAİ72.498,000,15
BIST TEK30.715,40-0,42
DAX9.799,260,01
NIKKEI 22516.321,201,58
NASDAQ4.100,09-0,07
CAC 404.461,22-0,08
  • EN ÇOK İŞLEM GÖREN
HisseSonHacimTL
  border=GARAN8,27452.816.006,00
  border=HALKB14,75118.816.235,00
  border=VAKBN4,52107.675.667,00
  border=AKBNK7,6986.803.918,00
  border=ISCTR5,3280.489.857,00
EndeksSon%Değ.
 KSTUR41,2521,15
 KRSTL1,3012,07
 TUCLK2,6111,06
 MAKTK1,019,78
 ASYO1,996,42
EKIZ0,71-10,13
GENYH22,05-9,63
DARDL0,73-8,75
AVTUR2,67-7,61
MMCAS4,28-7,36
EndeksSon%Değ.
EUR/USD1.28470.14
EUR/JPY140.0860.13
USD/JPY109.0490.02
USD/BRL2.368-0.38
Brent Pet. Spot115.210.35
ALTIN ONS1213.29-0.19
Bakir (Spot - USD/lb)3.22560.01
Silver Future30.291.85

Varantlar

HisseSonDeğiş.
YKICDV0,0566,67
TUDVSV0,2952,63
TUDUZV0,1645,45
GAICOV0,1440,00
HAIBHV0,1137,50
TUISSV0,2335,29
TUDVPV0,5834,88
Varant nedir?

Piyasa Yorumları

22 Eylül
14:23
İlk seansta kurun 2,24 üzerinde yükselmesi ile 76,500 desteğini deneyen endeks kurdaki gevşeme ile kayıplarını eriterek artıya geçti. DolarTL'nin 2,24 seviyesi altına gevşemesi ile endeks 77 bin desteği üzerinde %0,43 primli. 77,500 ilk direnç seviyesi. Piyasa takviminde Euro bölgesi tüketici güveni, ABD 2.el konut satışları ve NY FED Başkanı Dudley'nin TSİ 17.00'daki konuşması var...
22 Eylül
14:14
Hazine ihale sonuçları açıklandı. 5 yıllık ihalede net satış 1,7 milyar TL, ortalama bileşik faiz %9,33 oldu. 7 yıllık değişken faizlide 684 mn TL net satış %5,41 bileşik faizle gerçekleşti. Böylece 5 ve 7 yıllık iki ihalede ROT dahil toplam satış 5,1 milyar TL oldu. Toplam satışların %66'sı ROT satıştan oluşuyor...
22 Eylül
12:12
DolarTL'de yükselişin devamı ile en yüksek 2,2474 seviyesi test edildi. BIST100 76,500 desteğinden tepki verse de kurun 2,2450 üzerinde tutunma eğilimi baskı yaratmaya devam ediyor. Bugün Hazine'nin biri 5 yıl vadeli sabit kuponlu, diğeri 7 yıl vadeli değişken faizli 2 tahvil ihalesi var. İhaleler öncesi toplam 3,4 milyar TL'lik ROT (rekabetçi olmayan teklif) satışı yapıldı, 2,3 milyar TL'si kamuya.....
22 Eylül
10:21
DolarTL'de yükseliş devam ediyor, bankalararası piyasada kotasyonlar 2,24'ün üzerine yükseldi. Endekste ise yatay açılış sonrası %0,3 kayıpla 76,600 seviyesindeyiz...
22 Eylül
09:37
BIST100 endeksi güne yatay bir açılış yaptı. Cuma günü 77 bin seviyesinin hafif altında kapanış sonrası bu seviyede tutunma eğilimi gelişip gelişmeyeceğini izlemek gerek. Geri çekilmelerde 76,500 desteğinin kırılması halinde algı bir miktar daha bozulabilecektir. Haftanın en önemli gündem maddesi ise yurtiçinde 25 Eylül'deki TCMB PPK toplantısı...

Forex Piyasa Yorumları

22 Eylül
09:48
XAUUSD Teknik Analiz Notu...
22 Eylül
09:47
USDTRY Teknik Analiz Notu...
22 Eylül
09:46
EURUSD Teknik Analiz Notu...
19 Eylül
09:42
EURUSD Teknik Analiz...
19 Eylül
09:41
USDTRY Teknik Analiz...

Haberler

22 Eylül
15:09
AUTOZONE`UN KARI YUKSELDI...
22 Eylül
15:04
TTM, VIASYSTEMS GROUP`U SATIN ALIYOR...
22 Eylül
14:56
HAK-IS. IS SAGLIGI VE GUVENLIGI KONUSUNDAKI ONERILERIMIZI SUNDUK...
22 Eylül
14:48
(DUZELTME) PETROLDEKI DUSUS KORFEZ ULKELERI`NDEN DAHA COK LATIN AMERIKA ICIN KOTU OLABILIR - CAPITAL ECONOMICS...
22 Eylül
14:46
ARAS KARGO, CEVRE DOSTU CALISMALARI ILE YESIL EKONOMI ODULU’NUN SAHIBI OLDU - BASIN ACIKLAMASI...

Periyodik Raporlarımız

Araştırma Tavsiyeleri

VİOP Uzlaşma Fiyatları

Sözleşme KoduÖnc. Uzlaşma FiyatıUzlaşma Fiyatı% Değişim

Resmi Bültenler