Hisse Analiz

BIST  (22-04-2014 17:58:00)

BIST Grafik BIST Grafik
EndeksSon%Değ.
BIST 10073.170,00-0,38
BIST 3089.460,30-0,51
BIST 5070.467,90-0,43
BIST HIZM54.080,30-0,53
BIST MALİ98.774,10-0,45
BIST SINAİ66.251,900,02
BIST TEK27.600,000,79
DAX9.592,32-0,08
NIKKEI 22514.546,301,09
NASDAQ3.588,800,81
CAC 404.471,88-0,27
  • EN ÇOK İŞLEM GÖREN
HisseSonHacimTL
  border=GARAN7,79445.641.700,00
  border=KRDMB3,32266.484.046,00
  border=HALKB13,45265.545.992,00
  border=THYAO6,82156.531.734,00
  border=VAKBN4,33140.932.720,00
EndeksSon%Değ.
 YUNSA5,4119,43
 MRGYO0,4913,95
 HATEK3,4713,03
 FFKRL5,3610,74
 GEDIZ1,4810,45
AKSEL7,65-19,05
SERVE0,79-10,23
POLTK8,68-5,03
AKFGY1,36-4,90
YGYO0,43-4,44
EndeksSon%Değ.
EUR/USD1.3830.18
EUR/JPY141.7760.09
USD/JPY102.519-0.09
USD/BRL2.23975-0.00
Brent Pet. Spot115.210.35
ALTIN ONS1284.920.12
Bakir (Spot - USD/lb)3.22560.01
Silver Future30.291.85

Varantlar

HisseSonDeğiş.
KCIPPV0,08700,00
YKIPVV0,07600,00
EKIABV0,05400,00
TUDSPV0,03200,00
VADRZV0,03200,00
VAIPUV0,03200,00
OZDYUV0,03200,00
Varant nedir?

Piyasa Yorumları

22 Nisan
17:39
BIST100 endeksi günü yüzde 0,38 düşüşle 73,170 puandan tamamladı...
22 Nisan
16:46
BIST100 ikinci seansta en yüksek 73,700 seviyesini test ettikten sonra yeniden 73,500'ün altına sarkarak yatay seyrine döndü, bu modun kapanışa dek mevcut şartlar altında devam ettirilmesini bekliyoruz. Avrupa borsalarında ise değer kazançları yüzde 1'in üzerinde, ABD hafif primli yatay. Yarın biz kapalıyken Avrupa'da öncü imalat ve hizmet PMI verileri, ABD tarafında ise öncü imalat PMI endeksi açıklanıyor olacak....
22 Nisan
14:20
İlk seansı yatay ve 73,500'ün hafif üzerinde kapatan BIST100'de ikinci seans hafif satıcılı başladı, DolarTL'nin 2,14 seviyesinin ve gösterge tahvil faizinin de yüzde 9,80'in üzerine çıkması endeks üzerinde baskı yaratıyor olabilir. Ayrıca ayın 24'ünde yani Perşembe günkü TCMB PPK toplantısı öncesinde de bir bekleme modu olduğunu düşünüyoruz...
22 Nisan
12:01
İspanya'nın 3 ve 9 ay vadeli borçlanma ihalelerinde sırasıyla satış tutarı 1,07 milyar euro ve 1,88 milyar euro olurken faiz de yine sırasıyla yüzde 0,324 ve yüzde 0,465 düzeyinde gerçekleşti. İhalelerin 3 ay vadeli olanına 4,1 kat, 9 ay vadelisine ise 2,5 kat talep gelmesi beklentilerin iyileşmeye devam ettiği yönünde bir sinyal olarak değerlendirilebilir...
22 Nisan
10:53
Avrupa borsaları beklenildiği gibi güne alıcılı bir seyirle başladılar. Yurtiçinde ise beklentimize paralel olumlu ancak yatay bir seyir var. Hareket bandının ise giderek daralmasının dikkat çektiğini belirtmek isteriz, endekste şuana dek hareket bandı 200 puan ile sınırlı. Yarın resmi tatil nedeniyle yurtiçi kapalı ve onu izleyen günde de TCMB'nin faiz kararı var...

Forex Piyasa Yorumları

23 Nisan
09:05
EURUSD ANALİZ - Avrupa Bölgesi PMI rakamları ......
23 Nisan
09:04
ALTIN ANALİZ - 1 Nisan dibinin üstünde ......
23 Nisan
09:04
USDTRY ANALİZ - Yukarıda ilk ciddi direnç ......
22 Nisan
08:47
EURUSD ANALİZ - Gelen satışlarla günü ......
22 Nisan
08:46
ALTIN ANALİZ - Ocak ayından gelen kısa vadeli ......

Haberler

23 Nisan
00:38
Gun Baslangici (Test)...
22 Nisan
17:57
DUNYA BORSALARI TATIL TAKVIMI NISAN/TEMMUZ...
22 Nisan
17:55
USDTL,USDJPY ANALIZI (IKON MENKUL)...
22 Nisan
17:51
AKSAM BULTENI ANALIZI (IKON MENKUL)...
22 Nisan
17:49
GLOBAL CINKO PIYASASI OCAK-SUBAT DONEMINDE 6.000 TON ACIK VERDI -ILZSG *...

Periyodik Raporlarımız

Araştırma Tavsiyeleri

VİOP Uzlaşma Fiyatları

Sözleşme KoduÖnc. Uzlaşma FiyatıUzlaşma Fiyatı% Değişim

Resmi Bültenler